63. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Kolęda dla Hospicjum. Kolęda Nadziei

Zapraszamy na grudniowy koncert kolęd – niepowtarzalny i niezwykły jak nigdy wcześniej. Tym razem to nie widzowie przychodzą do muzyków, ale muzycy – Przemysław Branny i jego goście, odwiedzają słuchaczy w domach, przychodzą do nich z tradycyjnym kolędowaniem w Wigilię – już po wieczerzy. Przez łącza internetowe zapraszają do wspólnego śpiewania najbardziej znanych kolęd – Lulajże Jezuniu, Oj maluśki, Gdy się Chrystus rodzi, Przybieżeli do Betlejem i wielu innych.

Zachęcają też do wsparcia Hospicjum im. św. Łazarza w akcji #KolędaDlaHospicjum, do uczestnictwa w zbiórce internetowej za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/koledadlahospicjum.

Koncert został zarejestrowany w przytulnych wnętrzach Kościoła filialnego św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Szkaplerznej w Krzesławicach. Występują Ewa Landowska, Anna Branny, Andrzej Róg i Przemysław Branny, a o oprawę muzyczną dbają Adam Niedzielin, Stefan Błaszczyński, Oleg Dyyak i Grzegorz Piętak. Do kolędujących dołącza prowadząca koncert Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny cyklu.

Niosąc w ten wyjątkowy, wigilijny wieczór wraz ze słowami kolęd Nadzieję – organizatorzy koncertu chcą wesprzeć akcję #KolędaDlaHospicjum, prowadzoną przez Hospicjum im. św. Łazarza. Ta nowohucka placówka, najstarsza tego typu w Polsce, niosąca opiekę medyczną, duchową i psychologiczną osobom w ostatnich miesiącach ich życia, z powodu pandemii boryka się z dużymi problemami finansowymi. Nie mogąc wspomóc Hospicjum tradycyjną zbiórką datków, towarzyszącą wcześniej wszystkim wydarzeniom z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w zbiórce internetowej za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/koledadlahospicjum lub tradycyjnego przelewu na konto 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem Kolęda dla Hospicjum.

Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.
Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków.

Koordynatorem cyklu jest Ireneusz Raś – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Partner cyklu: Agencja ART BLUE

Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, dwutygodnik Kraków.pl

Galeria zdjęć

fot. Paweł Kalina

Skip to content