Kolędy, ale nie tylko – koncertowy grudzień w fotelu

Na pierwszym planie otwarta papierowa partytura, w tle niewyraźne plamy świateł.

Choć atmosfery koncertów nie da się w pełni odtworzyć w czterech ścianach mieszkań, choć nic nie zastąpi bezpośredniego obcowania z muzyką, artystami i – szczególnie, gdy mowa o wspólnym kolędowaniu – innymi uczestnikami, warto zasiąść wygodnie w fotelu i skorzystać z muzycznych propozycji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta w grudniu. Zwłaszcza, że nie tylko sanitarne obostrzenia, ale i pogoda czy szybko zapadający zmrok nie zachęcają do opuszczania ścian przytulnych domów.

Końcówka roku to czas kolęd, dlatego nowohucka instytucja kultury tradycyjnie zaprasza na dwa kolędnicze spotkania. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia z kameralnego kościółka św. Jana Chrzciciela i Matki Boskiej Szkaplerznej w Krzesławicach popłyną dźwięki 63. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie? Tym razem najpiękniejsze kolędy świata zaśpiewają Przemysław Branny, Andrzej Róg, Ewa Lendowska i Anna Branny

Dzień później, 27 grudnia, pieśni bożonarodzeniowe zabrzmią z wnętrz nowohuckiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie organów, przy których zasiądzie Damian Skowroński, zaprosi widzów grupa Cracow Baroque Consort. Niedzielny koncert to kolejne spotkanie w ramach cyklu Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich, który w grudniu będzie miał aż dwie odsłony. Wszystko za sprawą przeniesionego z października występu zespołu Flores Rosarum. Cztery antyfony maryjne, polifoniczna muzyka wokalna oraz stylizowane improwizacje organowe złożą się, w czwartą niedzielę adwentu, 20 grudnia, na Koncert Papieski „Zdrowaś od Anioła – śpiewy maryjne”.

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godz. 18.00, będą transmitowane na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (krakownh.pl), na kanale instytucji w serwisie Youtube i na Facebooku.  

Szczegółowe informacje o koncertach już wkrótce.

Skip to content