Dostępność

Grafika w tonacji niebieskiej, skłądająca się z ułożonych obok siebie rombów, na których przedstawiono piktogramy ilustrujące szczególne potrzeby różnych grup społecznych.

Dostępność – to zapewnienie takich samych możliwości wszystkim ludziom, bez względu na ich ograniczenia. Także osobom z różnymi niepełnosprawnościami i osobom o innych, szczególnych potrzebach. g/Głusi, osoby słabowidzące i niewidome, o ograniczonych możliwościach poznawczych, ale też seniorzy, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi i inni – szczególne potrzeby są lub mogą być udziałem każdego z nas. Dlatego zapewnienie dostępności jest sposobem na realizację praw człowieka, a dbanie o godność każdego człowieka stanowi obowiązek instytucji publicznych. Także instytucji kultury – jak nasza.

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta podejmując wyzwanie zapewnienia dostępności na wielu płaszczyznach działalności, rozpoczął między innymi prace nad swoją internetową wizytówką – witryną www. Do czasu ich zakończenia i uruchomienia nowej strony jej dawna wersja będzie nadal aktualizowana. Jednak już teraz gwarantujemy możliwość uzyskania podstawowych informacji o Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta, w sposób gwarantujący równy dostęp dla wszystkich. Zapraszamy też na strony instytucji w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Youtube i Twitter – gdzie publikować będziemy informacje w sposób dostępny, oraz na stronę Biuletynu Informacji Publicznej.

Skip to content