Styczeń w wirtualnym Ośrodku Kultury

Grafika w kształcie kwadratu. W tle zdjęcie rąk w ciepłych rękawiczkach zimowych trzymających śnieżkę w kształcie serca. Osoba ubrana w ciepły płaszcz, na boku niebieska torebka. Poniżej logotyp Ośrodka Kultury i napis on-line styczeń 2021.

Rok 2021 rozpoczniemy w takiej formie, jak większość mijającego 2020, czyli on-line. I choć chcielibyśmy wrócić już do normalności, nakręca nas i cieszy to, że jesteście z nami w tym naszym wirtualnym ośrodku kultury. Na styczeń przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę. Kontynuować będziemy zajęcia stałe, zaprosimy dzieci na Ferie on-line a rodziców z maluszkami do spotkań w grupach Klubów Rodziców. Zaprezentujemy także kilka wystaw w sieci i przygotujemy cykle filmowe, które urozmaicą Wam zimowy czas. Poniżej znajdziecie więcej informacji na temat poszczególnych propozycji.

OFERTA ZAJĘĆ ON-LINE – uzupełnij wiedzę i zdobądź nowe umiejętności

FERIE 2021 – zobacz co przygotowało 12 naszych Klubów na czas przerwy zimowej

KLUBY RODZICÓW – sprawdź program wydarzeń w Klubach Rodziców

WYSTAWY ON-LINE

 • 4.12, godz. 17.00 – 03.02, „W hołdzie Ojcu Świętemu” – zbiorowa wystawa malarstwa
  | Klub Mirage (facebook.com/klubmirage)
  „W hołdzie Ojcu Świętemu” to zbiorowa wystawa malarstwa z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 79 prac dedykowanych św. Janowi Pawłowi II, namalowanych przez: Martę Bogaczewicz, Annę Marię Cichoń, Bożenę Małgorzatę Chłopecką, Elżbietę Klimek, Elżbietę Kocurek, Irenę Makowską, Izabelę Ptasznik, Władysławę Semczyszyn, Grażynę Steinmetz, Marię Sularz, Małgorzatę Waboł i Barbarę Walczak-Matyjewicz. Na fanpage’u Klubu Mirage w serwisie facebook codziennie prezentowane będą 2 prace malarskie wraz z cytatem z przemówień, kazań czy Encyklik Ojca Świętego. Równolegle w Klubie zostanie przygotowana wystawa stacjonarna, która zostanie udostępniona zwiedzającym po przywróceniu działalności a zakończy się uroczystym finisażem w lutym.   
 • 7.12, godz. 14.00 – 29.01, 19.00, Wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej
  |Klub Krzesławice (facebook.com/klubkrzeslawice)
  Klub Krzesławice zaprasza do zwiedzania wystawy prac członków Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Prezentowane obrazy łączy nowohucka tematyka, a tytuł „70 lat Nowej Huty” nawiązuje do ubiegłorocznego jubileuszu. Na wystawie zobaczyć będzie można prace kilkunastu członków Stowarzyszenia, w większości aktualnych mieszkańców nowohuckich dzielnic.
 • 26.01, godz. 16.00 – 29.01, Wystawa prac malarskich Ireny Suryjak-Berger – on-line
  | Klub Zgody (facebook.com/klubzgody)
  Wystawa będzie publikowana na Facebook’u Klubu Zgody w dniach 26-29 stycznia o godz. 16.00. Na wystawie zaprezentowane zostaną ikony, obrazy na płótnie i pejzaże. Irena Suryjak-Berger jest członkinią Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie. Jest autorką ponad dwustu obrazów, olejem i akrylem. Jej ulubione motywy to pejzaże, kwiaty, martwe natury, konie, portrety przyjaciół. Napisała także ponad 30 ikon techniką emulsji żółtkowej połączonej z pigmentem.

INNE DZIAŁANIA

 • 6-15.01, „Z kolędą przez wieki – wirtualnie” Przegląd kolęd i pastorałek
  | Klub Jedność (facebook.com/klubjednosc)
  Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który od lat organizuje przegląd „Z kolędą przez wieki”, także z nastaniem 2021 roku zaprasza do wspólnego kolędowania mieszkańców osiedla Wolica, wszystkich nowohucian, a także zaprzyjaźnione grupy i zespoły folklorystyczne. Tym razem jednak, dla bezpieczeństwa wszystkich, nie podczas spotkania w klubowych salach, lecz za pośrednictwem Internetu. Nagrane i przesłane do nas filmy połączymy ze sobą i opublikujemy w mediach społecznościowych – na klubowym Facebooku i w serwisie YouTube na kanale Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Każda z kolęd będzie miała wielu wykonawców. Ich publikację rozpoczniemy w święto Trzech Króli – 6 stycznia 2021 r.
 • wtorki, czwartki, godz. 18.00, Zrób to sam – dla Zosi Samosi i Zosia Samosia
  | Klub 303 (facebook.com/klub303ok)
  Plastyczno-techniczne inspiracje dla dzieci i młodzieży. W naszych cotygodniowych odcinkach będziemy dzielić się pomysłami jak twórczo i kreatywnie spędzić czas. Inspiracją dla twórców filmików będzie kalendarz świąt nietypowych np. Światowy Dzień Bitej Śmietany czy Światowy Dzień Logiki. 
 • 8, 15, 22, 29.01, godz. 18.00, Filmowe smaczki on-line
  | Klub 303 (facebook.com/klub303ok)
  Klub 303 zaprasza na kontynuację rozpoczętego w 2020 roku cyklu filmowych warsztatów kulinarnych on-line. W każdy piątek razem z prowadzącym wspólnie przygotujemy potrawy, które spożywali bohaterowie znanych i kultowych filmów np.  Pulp Fiction, Władcy pierścieni, Harry Potter. Wszystko przyprawione jest dobrymi opowieściami na temat filmu.
 • 13, 20, 27.01, Sensorycznie on-line
  | Klub Karino (facebook.com/klubkarinoNH)
  W formie krótkich filmów instruktażowych Klub Karino proponuje różne formy zabaw sensorycznych lub zadań do wykonania przez dzieci w domu. Są to proste prace plastyczne, eksperymenty, praca z masą i inne spontaniczne pomysły. Z filmowym poradnikiem „krok po kroku” dzieci na pewno świetnie poradzą sobie z wykonaniem rozwijających zadań.
 • 19.01, godz. 11.30, Artystyczna Rodzinka: Laurkowo on-line
  | Klub Mirage (facebook.com/klubmirage)
  Instruktorki Klubu Mirage zapraszają całe rodziny – dziadków, babcie, rodziców i dzieci – do udziału w wielopokoleniowych warsztatach plastyczno-manualnych, podczas których powstaną najpiękniejsze, bo własnoręcznie stworzone laurki.
 • 29.01, godz. 18.00, Karnawałowy fit maraton on-line
  | Klub Mirage (facebook.com/klubmirage)
  Klub Mirage zaprasza wszystkie chętne osoby do udziału w tradycyjnym już karnawałowym maratonie fitness. W tym roku on-line, ale jak zawsze wydarzenie promować będzie zdrowy i aktywny tryb życia.
 • 29.01, godz. 18.00, Czytanie na ekranie on-line
  | Klub Zakole (facebook.com/klubzakole)
  Klub Zakole zaprasza na cykl spotkań on-line z klasyką literatury. W kolejnych prezentowanych odcinkach sięgać będziemy po wartościowe dramaty i powieści dla dorosłych. Zapraszamy do słuchania i inspiracji.
Skip to content