Wirtualny Mikołaj, prawdziwe prezenty!

Rysunek twarzy Mikołaja. Białe włosy, wąsy i broda, czerwony okrągły nos. Nad twarzą fragment czerwonej czapy z czarną obwódką.

Późną jesienią, gdy listopad zbliża się powoli do końca, wśród małych i dużych dzieci, jak świat długi i szeroki, pojawia się radosne wyczekiwanie na przybycie Mikołaja. Towarzysząca oczekiwaniu nuta niepewności („Czy na pewno przybędzie?”, „Co mi przyniesie?”) w 2020 roku jest, co tu kryć, znacznie poważniejsza. Bo skąd można wiedzieć czy Mikołaj poradzi sobie z zamkniętymi granicami, a renifery ominą pułapki kwarantanny?

Po zasięgnięciu języka u służb prasowych Mikołaja – uspokajamy! Zagrożenia nie ma żadnego. Mikołaj i jego współpracownicy nie przespali ostatnich miesięcy, ekipa jest doskonale przygotowana i gotowa bezpiecznie wyruszyć w podróż dookoła świata. Prosi tylko o odpowiednie przygotowanie spotkań z dziećmi. A my, jak co roku odpowiadamy na apel i aktywnie dołączymy do mikołajowej świty.

Aby upewnić się, że Mikołaj o nich nie zapomni, wiele dzieci pisze do niego listy. Ich dostarczenie ułatwią Kluby Mirage i Zakole. Pierwszy z nich za namową Mikołaja dodatkowo nagrodzi najpiękniejsze rysunkowe listy. Można je dostarczyć mailowo (wraz z kartą zgłoszenia) do 4 grudnia na adres mirage@krakownh.pl. Rozstrzygnięcie konkursu „Rysunkowy list do Mikołaja” w poniedziałek, 7 grudnia. 

Z kolei list do Mikołaja, wysłany za pośrednictwem Klubu Zakole, pozwoli spotkać się z nim wirtualnie 6 grudnia. Więcej szczegółów na facebookowej stronie Klubu.

W sobotę 5 grudnia, w samo południe Mikołaj ze swoimi pomocnikami z Cyrkowego Orszaku przejdzie uliczkami osiedli Avia i Orlińskiego, by pomachać́ do wszystkich dzieci. Warto być czujnym i zrobić Mu zdjęcie, bo te najciekawsze, które opublikują ich autorzy na facebookowej stronie Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, uhonorowane zostaną przez Świętego prezentami. W tym samym czasie Mikołaj weźmie udział w spotkaniu Projektu Wspólna Sobota w Klubie Jędruś, udowadniając, że umiejętność przebywania w kilku miejscach na raz nie jest mu obca. Być może nauczy nawet „jędrusiowych” rodziców, zgromadzonych przed monitorami i pochylonych nad ekranami telefonów, jak się to robi. Po południu nasz Gość zajrzy jeszcze do Klubu Dukat, by aktywnie, choć znów wirtualnie, spędzić czas z rodzinami z Grębałowa na Mikołajkowej Zumbie.

Na Mikołajki on-line zaprasza 7 grudnia Klub Pod Kasztanami. Aby wziąć w nich udział trzeba się zapisać, a zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 4 grudnia: adres podkasztanami@krakownh.pl. W poniedziałek z Mikołajem spotkają się także dzieci, biorące udział w internetowych zajęciach w Klubie Zgody.

Skip to content